A+ A A-

جنایاتی که هیچ وقت فراموش نمیشود - پردل زارع

Share

 

در ماه گذشته اعتراضاتی سراسری از طرف توده های کارگر و زحمتکش و زن و جوان آزادیخواه و  مبارز در ایران برعلیه کل رژیم اسلامی صورت گرفت که نظام اسلامی را با تمامی دار و دسته هایش به وحشتی بی سابقه انداخت. ده یازده روز طی اعتراضاتی وسیع که به صد شهر ایران رسید، مردم خشمگین و معترض علیه جمهوری اسلامی قهرمانانه بپاخواستند و با حمله به پایگاههای بسیج و به آتش کشیدن امکان مذهبی که جمهوری اسلامی از آنها بعنوان پایگاه های حمله به مردم و مرکز مقاومت و تبلیغات اسلامی خود از آنها استفاده میکند، با صدای بلند گفتند و نشان دادند که مردم ایران اسلام و آخوند و جمهوری اسلامی نمی خواهند و به این رژیم بعنوان بانی فقر‌و فساد و نابرابری و تبعیض و فقر و جنایت و سرکوب اعتراض کردند.

در این اعتراضات که جنبش کارگری و دانشجویی و جنبش زنان آزادیخواه که یکی از پرنفوذ ترین و سر زنده ترین جنبش های ایران هستند، میلیونها کارگر، دانشجو و زن همراه با مردم آزادیخواه و برابری طلب و فقر زده و زحمتکش به خیابانها آمدند و شجاعانه در مقابل دستگاه سرکوب و یورشهای وحشیانه نیروهای سرکوبگر جمهوری اسلامی جنگیدند. این صفوف میلیونی مردم ناراضی است که نفس حاکمیت مذهبی جمهوری اسلامی حمله میکند. دستگاه سرکوب رژیم سرمایه داران اسلامی و آخوندهای مفتخور، دار و دسته های لمپن سپاه و بسیج و نیروی انتظامی و امنیتی و باندهای فالانژ و آدمکش به معترضین حمله بردند. در بسیاری جاها پوزه شان را به خاک مالیدند اما نهایتا چند هزار نفر از معترضین را دستگیر و روانه بازداشتگاهای نامعلوم کردند که هنوز از سرنوشت بیشتر آنها هیچ خبری در دست نیست. در خیابانها بیش از ٢٥ نفر را کشتند و در زندانها تاکنون ١٠ نفر زیر شکنجه به قتل رسیده اند.

در گزارشی که این هفته رسانه های دولتی ایران پخش کرده‌اند روحانیون فسیل و مرتجعی که سی و نه سال است خون مردم را در شیشه کرده‌اند و قدرت سیاسی و اقتصادی و نظامی در کشور را در اختیار خود درآورده اند، ٣٧ نفر از دستگیر شدگان را بعنوان "محارب" نام بردند و خواستار "اشد مجازات" برای آنان شده اند که در دین کثیف اسلام برای آن مرگ در نظر گرفته شده است. هنوز خاطره تلخ جنایات و کشتار، شکنجه و اذیت و آزار رژیم اسلامی در دهه شصت و دیگر جنایتهای رژیم در سالهای گذشته در اذهان مردم زنده است، که رژیم اسلامی دوباره جنایاتی دیگر علیه مردم می آفریند. رژیم اسلامی با محاربه خواندن دستگیر شدگان و ربط دادن این اعتراضات به بیگانگان و سایر دستاویزهای تکراری و تبلیغی اش، قصد به انحراف کشاندن این اعتراضات و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم و بزعم خود "رساندن پیام شکست" به مردم را دارد. اما کور خوانده است. سران رژیم خوب میدانند که این اعتراضات از اعماق و قلب جامعه ایران برعلیه مذهب و سرمایه داری برخاسته و بزیر کشیدن جمهوری اسلامی گام اول آنست. رژیم اسلامی برای بقا و اینکه خودی نشان دهد به هر تلاشی دست زده است، از برنامه های مزخرف اعتراف گیری زیر شکنجه از خانواده زندانیان – که ظاهرا موفق نشده اند از خود زندانیان بگیرند- و پخش آن از صدا و سیما، اوج ذلالت جمهوری اسلامی را نشان میدهد. مردم ایران این سیاستهای رژیم اسلامی‌ را میشناسند و خوب میدانند که رژیم اسلامی سرمایه داران با تمامی تقلاها و تلاش هایش آخرین نفسهایش را می کشد و باید سرنگون شود.

٢٣ ژانویه ٢٠١٨

Share

 

مسئول سایت حزب

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته خارج کشور حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته کردستان حزب حکمتیست
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دفتر مرکزی حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Tel:+46762349683