A+ A A-

اعتراضات مردمی در ایران و فوبیای طیفهای مختلف از سرنگونی انقلابی - هیرش مجیدنیا

Share

 

بعداز خیزش سراسری مردم ایران برعلیه کلیت حکومت جنایتکار جمهوری اسلامی با تمامی جناح ها و دسته بندی های درونی اش، بسیاری از متوهمین و دنبالچه های این حکومت که طی سی و نه سال جنایت حکومت اسلامی، همواره مجیزگو و شیفته قدرت که در طی این سالها در خفا و لابد در گوشه های امن مشغول مشق دموکراسی بورژوازی! بوده اند به یکباره سر از لانه هایشان بیرون آوردند و شروع به پند و اندرزهای آخوندگونه در باره ترم "انقلاب" کردند و اندر باب مذمت خشونت طلبی و عواقب اجتناب ناپذیر انقلاب و تغییر رو به مردم برداشت شکست خورده سیاسی شان را ارائه دادند. البته با استعداد ترین هایشان یعنی کسانی مانند جناب "سعید برزین" با کلی افاضات آکادمیک و ردیف کردن مغلطه های ملا نقطی وار به این نتیجه مشعشعانه رسیدند که کلا درست است که مردم و اقشار فرودست جامعه از فرط بیکاری و گرسنگی به خیابانها سرازیر شده اند و خواستار سرنگونی این حکومت اسلامی هستند، اما نباید فراموش کرد که اینها عواقب این شعارها را نمی دانند! و در ادامه ایشان نقش سپاه پاسداران و بازی های جناحی و نهایتا گفتمان بی آزار و آذین بسته "دیالوگ میان مردم و حکومت" همچون پیکره ای واحد! را مطرح میکند و هرگونه اقدام انقلابی و سرنگونی خواهانه ای را پیشاپیش رد و مردود می پندارد.

در آن سوتر ابراهیم نبوی با طنز بی مزه خویش اینبار با بیان سیاسی سعی میکند فاصله نجومی خود و سکت الیت خودشیفته حاشیه قدرت را با مردم ستمدیده و طبقه کارگر بجان آمده از فقر و سیه روزی را مشخص کرده و اعتراض آنان را با لفظ نامربوط و بی ادب ناشی از سیری شکم یک عده آدم بی ربط به حقایق ایران، وقیحانه "اعتراض یک عده سیب زمینی خور" مینامد. یا سید همیشه خندان و برگ آس اصلاح طلبی از نوع اسلامی-آخوندی آن که عجالتا از صحنه قدرت سیاسی دور نگه داشته شده و به روایت شکوه آمیز اصلاح طلبان در حصر خانگی بسر میبرد، پس از این اعتراضات و خیزش گرسنگان یکباره در مقام اندرزگو و ریش سفید دلسوز حاکمیت! ظاهر میشود و خواهان سرکوب و مجازات اغتشاش گران است.

در طیف ناسیونالیسم اپوزیسیون حکومتی چه از نوع ناسیونالیسم کرد یا عظمت طلبهای سلطنت طلب مواضع مذبذب و بشدت متعصبانه را از سر استیصال و نهایتا انتخاب سیاسی شاهد هستیم. طیف اول یعنی ناسیونالیسم کرد چون تحلیلی طبقاتی و ریشه ای بنا به سرشت و ماهیت شاکله تندنس فکری خود ندارد و در بهترین حالت این حرکتهای اعتراضی و سرنگونی خواهانه را از منظر و چارچوب تنگ "ملیت و قومیت خودی و غیر خودی" تجزیه و تحلیل میکند، عملا در قبال این تحولات سریع آچمز شده اند و مخاطبین خود را به انتظار یا در خوشبینانه ترین حالت آن در امید به واکنش دول امپریالیستی و رویای "رژیم چینج" فرا میخواند. این احزاب ناسیونالیست و طیف پیرامونی آنها در این وقایع با تکیه بر نفرت پراکنی قومی و فارس و کرد کردن قضیه عملا ماهیت واقعی خود را و بی ربطی شان به مقوله انقلاب اجتماعی و مبارزه طبقاتی را دراین تندپیچ تحولات اخیر به روشنی نشان دادند. طیف دیگری از جناح بورژوازی که بر روی موج نفرت و اعتراض عظیم مردمی بر علیه حکومت فاشیست اسلامی حساب باز کرده است، سلطنت طلبان متفرقه است که تنها سمبل و پلاتفرم سیاسی شان برای آینده مردم ایران همانا پرچم سه رنگ مزین به شیر و خورشید و رجوع مردم گرسنه به کوره راه های تاریخ پرفتوح شاهنشاهان و کوروش پرستی و پارانویای التقاط گونه تاریخی نامشخص است. اینها عمدا" فراموش کرده اند که حکومت اسلامی ایران و میزان جنایاتی که این رژیم ضد انسان تاکنون انجام داده است محصول سیاستها و آوانسهای مذهبی حکومت پهلوی در مقابله و ضدیت آن با چپ و کمونیسم آن جامعه بود که فرزند سزارین شده تحت حمایت بورژوازی غرب که از رشد و اعتلای جنبش کمونیستی در ایران همواره وحشت داشته و دارد، به اسم جمهوری اسلامی پس از سرقت قیام و انقلاب ٥٧ خود را بر آن جنبش انقلابی حقنه کرد و در قامت مدافع و زبان حال اسلام سیاسی در منطقه خاورمیانه و جهان نشان داد.

کوتاه سخن اینکه اعتراضات و خیزش سراسری مردم و کارگران بجان آمده از بردگی و استثمار شدید توسط حاکمان ارتجاع و سرمایه این واقعیت روشن و غیر قابل انکار را برای چندمین بار به اثبات رسانید که اکثریت مردم ایران خواهان سرنگونی این حکومت جنایتکار هستند و انقلاب اجتماعی و بنیان نهادن یک جامعه سوسیالیستی و برابر نه یک رویای دست نیافتنی بلکه حقیقتی در دسترس و زمینی میباشد. حقیقتی که هراس طیف عظیمی از جاماندگان و سرخوردگان این روند تاریخی است. حقیقت تحرک انقلابی و تغییر خواهی و سوسیالیسم همواره به قدمت وجود و ماندگاری سیستم سرمایه داری در هر فرم و شکل آن همچون کابوس و واقعیتی در عین حال زنده، خواب خلسه گونه این طیف متوهم و خوشبین که در حاشیه جنایات سیستم بورژوازی و اسلام سیاسی عافیت طلبانه لم داده اند را آشفته تر میکند. آری، اینان از سرنگونی انقلابی و امکان عینی انقلاب کارگری وحشت کرده اند و این وحشت را در سراپایشان میتوان دید.

١١ ژانویه ٢٠١٨

Share

 

مسئول سایت حزب

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته خارج کشور حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته کردستان حزب حکمتیست
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دفتر مرکزی حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Tel:+46762349683