A+ A A-

جان رضا شهابی در خطر است-پردل زارع

Share

 

امروز در حالی که مردم و طبقه کارگر در بدترین شرایط معیشتی زندگی میکنند، فعالین کارگری نام آشنا مانند رضا شهابی، محمود صالحی و جعفر عظیم زاده و فعالین دیگری برای بهتر شدن وضعیت زندگی کارگران ایران تلاش میکنند و در این راه تاکنون تاوانهای سنگینی را پرداخت کرده‌اند. جمهوری اسلامی با سیاست های سرکوبگرانه خود و ایجاد رعب و وحشت علیه جنبش کارگری دست به دستگیری فعالین کارگری زده و آنان را در بدترین شرایط زندانی کرده است. بطوری که، به بعضی از آنها در حالی که مدت زندانشان تمام شده است، اجازه خروج از زندان را نمیدهد و با پرونده سازی برعلیه آنان قصد دارد تا فعالین کارگری را برای مدت بیشتری در زندان نگاه دارد. این روش یکی از هزاران روش سرکوبگرانه است که برعلیه طبقه کارگر و مردم زحمتکش جامعه اعمال میشود. هدف از این اقدامات ترساندن کارگران از مبارزه و اعتراض و اعتصاب و اعمال محدودیت به تحرک فعالین کارگری است.

اما جمهوری اسلامی در عین حال میداند که هزاران فعال کارگری در جای جای ایران زندگی میکنند و هر روز اعتراضات کارگری را در داخل و خارج از کارخانه ها بر علیه سرمایه داران و حکومت اسلامی آنها رهبری و سازماندهی میکنند. جمهوری اسلامی در زمینه سرکوب کارگران و کشتن آنها کارنامه سیاهی دارد. از قتل رهبران و سخنگویان شوراها و سازمانهای کارگری در دوره انقلاب 57 تا تحت فشار قرار دادن فعالین کارگری در زندان و صدور احکام سنگین با اتهامات واهی، از اعمال فشار در زندانها تا قتل امثال شاهرخ زمانی در زندان، و یا محمد جراحی و کورش بخشنده که در زندان عملا نابود شدند و پس از آزادی جان خود را از دست دادند، در کارنامه رژیم ثبت است. جمهوری اسلامی اگر بتواند، میخواهد با رضا شهابی همین رفتار را بکند. او را قرنطینه پزشکی کرده اند و کسی که دو بار سکته کرده است را در شرایط مرگبار در زندان نگاهداشته اند. روشن هدفی جز قتل رضا شهابی ندارند. نباید چنین اجازه ای را به این جلادان داد. رضاشهابی فعال کارگری و عضو هیئت مدیره سندیکال کارگران واحد است. او صرفا بدلیل فعالیت در جهت بهبود اوضاع معیشتی کارگران و مقابله با بی حرمتی و تعرض به حقوق بدیهی کارگران زندانی شده است. تاکنون در زندانهای جمهوری اسلامی ایران به دلیل فشارهای جسمی و روانی که از طرف شکنجه گران بر این فعال کارگری وارد شده است، دچار مشکلات جسمی متعددی شده است. دو بار سکته در زندان در فاصله کوتاهی وضعیت رضا شهابی را بروشنی نشان میدهد. باید برای نجات رضا شهابی از هر اقدامی که ممکن است دریغ نکنیم.

واقعیت اینست که فقر و بیکاری و تورم مردم کارگر و زحمتکش را در چنگال خود میفشارد. وضعیتی که جمهوری اسلامی و سرمایه داران به کارگران تحمیل کرده اند قابل ادامه و دوام نیست. سرکوب هم دیگر جوابگو نیست. به همین دلیل هر روز با موج اعتراضات کارگری و بخشهای مختلف از معلم و پرستار و بارنشسته تا گرسنه و فقر زده و بیکار روبرو هستیم. این اعتراضات نشان دهنده آگاهی طبقه کارگر و مردم از شرایط موجود است و دستگیری چند فعال کارگری نمیتواند کل این تحرکات را متوقف کند. کارگران هر روز بیشتر درک میکنند که تنها راه حل برای برون رفت از این معضلات و مشکلات اجتماعی، سرنگون کردن رژیم اسلامی سرمایه داران و بنیان نهادن جامعه ای است که از مشقات کنونی عبور کرده باشد، یک جامعه سوسیالیستی. ما فعالین کارگری و کمونیست در هر گوشه جهان، از تلاش و مبارزه کارگران برای حقوق خویش و از فعالین کارگری و کارگران زندانی قاطعانه حمایت میکنیم. رضا شهابی و فعالین کارگری تنها نیستند و جنبشی وسیع در داخل و خارج ایران در کنار آنها هستند.

٢٠ دسامبر

Share

 

مسئول سایت حزب

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته خارج کشور حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کمیته کردستان حزب حکمتیست
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دفتر مرکزی حزب حکمتیست

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Tel:+46762349683